1. بدون اینکه فشار خاصی بر مژه‌ها بیاورید؛ آرام آنها را با موچین یا انگشتان‌تان از بسته‌بندی بیرون بیاورید.

2. دو انتهای هر مژه مصنوعی را آرام با نوک انگشتان نگه دارید تا کمی بیشتر به انحنای آنها کمک کنید.3. مژه انتخاب شده را روی چشم گذاشته و آن را از داخل چشم‌ها به بیرون اندازه بگیرید و مقدار اضافی آن را كوتاه كنید.4. حالا روی یک بشقاب تمیز کمی چسب بریزید.

5. اكنون با یک لبه نسبتا تیز مثل انتهای تیوپ خود چسب یا انتهای موچین؛ مقداری از چسب را بردارید.6. گوشه بیرونی مژه را با موچین گرفته  وچسب را به سراسر خط مژه مصنوعی بمالید البته یک لایه بسیار نازک ؛فقط به 2 سر انتهایی و ابتدایی کمی بیشتر چسب بزنید.

7. مژه مصنوعی‌ها را با موچین بردارید (بهتر است وسط آن را و نزدیک خط مژه را بگیرید) حواس‌تان باشد که نوک موچین به قسمت چسبناک نخورد.8. حالا در حالی که در آینه نگاه می‌کنید کمی سرتان را عقب ببرید تا خط مژه‌های‌تان را بهتر ببینید. مژه را كه با موچین نگه داشته‌اید از داخل چشم به بیرون گذاشته و بدون تماس به دیگر مژه‌ها روی مژه واقعی بگذارید، اگر احتیاج بود با ته موچین و با چشم بسته!9. با موچین گوشه مژه‌های داخلی و خارجی چشم را کاملا میزان کنید و تا حد ممکن مژه‌های مصنوعی را به مژه های واقعی خودتان نزدیک کنید البته بدون تماس با آنها. در این شکل‌ها می‌توانید نقاط ابتدایی و انتهایی را که مژه‌ها را باید بچسبانید کاملا ببینید؛ این نقاط همان‌هایی هستند که چسب بیشتری زده‌اید.10. تا جایی که می‌توانید سریع عمل کنید و اگر احتیاج بود مرحله 9 را چندبار تکرار کنید تا مژه‌ها جای اصلی خود را پیدا کنند. با سر موچین مژه‌ها را مرتب کنید.

11. حالا با یک برس که سر نرمی دارد سراسر خط مژه، کمی فشار دهید و چک کنید که همه جای آن به خوبی چسبیده‌ است..12. حدود یک تا 2 دقیقه صبر کنید تا چسب خشک شود؛ بعد از خشك شدن چسب، آرام چشم‌ها را باز كنید، اگر اشتباه شد و مجبور شدید آن را بردارید باید مژه را تمیز كرده و بعد از خشك كردن دوباره مراحل بالا را تكرار كنید.

13. بعد از موفقیت كامل می‌توانید با خط چشم مایع روی مژه و چسب را بكشید. البته تا این زمان باید چسب خشك شده و رنگ خود را از ذست بدهد. برای امتحان می‌توانید مژه مصنوعی را خیلی آرام بردارید كه اگر کار به‌درستی انجام شده باشد این کار عملی نخواهد بود.14.  آخرین مرحله با مالیدن ریمل، مژه مصنوعی و حقیقی را به هم بچسبانید بعد از این مراحل سایه چشم و دیگر رنگها را استفاده كنید.اگر جنس مژه مصنوعی تان خوب باشد میتوانید آن را چند بار استفاده کنید وگرنه بعد از یک بار دیگر قابل استفاده نخواهد بود

 قبل از هر چیز توصیه می‌کنیم حتما مژه مصنوعی‌ها را قبل از خواب درآورده و چشم‌ها را خوب پاك كنید تا باعث بیماری‌های چشمی نشوید. بعد از برداشتن مژه‌ها آنها را لای دستمال كاغذی آغشته به الكل گذاشته و خوب آن را پاك كنید، بدون فشار یا كشیدن مژه‌ها. چندبار دستمال را عوض كنید تا كاملا ریمل و خط چشم و چسب روی مژه‌ها پاك شود و در آخر آن را با باد سشوار خنك خشك كرده و برای استفاده بعدی آماده كنید. البته توصیه می‌شود یك بار مژه مصنوعی را مصرف كنید كه هیچ شكی در سلامت چشمان شما به‌وجود نیاید.طبقه بندی: نکات آرایشی،

تاریخ : پنجشنبه 6 تیر 1392 | 06:10 ب.ظ | نویسنده : sara | نظرات

  • وبلاگ من
  • قالب میهن بلاگ
  • ضایعات